
Pasākums piektdien, 28. martā pulcēs vadošos pētniekus, politikas veidotājus un digitālās pārvaldības ekspertus, lai diskutētu par galvenajiem izaicinājumiem sabiedrības uzticības, drošības un demokrātijas aizsardzībā digitālajā telpā.
Mini-simpozijs ir viena no aktivitātēm, kas norit pētniecības projekta “AI4Debunk” īstenošanas laikā un tajā uzstāsies nozares eksperti no Šveices Federālā Tehnoloģiju institūta Cīrihē, Konstancas Universitātes Vācijā, Prinstonas Informācijas tehnoloģiju politikas centra ASV, kā arī citām institūcijām.
Dalība pasākumā varētu būt īpaši nozīmīga tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, politikas veidotājiem un mākslīgā intelekta pārvaldības praktiķiem, piedāvājot unikālu iespēju iesaistīties diskusijās ar starptautiskiem ekspertiem un veicināt mākslīgā intelekta pārvaldības nākotnes veidošanu.
Pasākums noritēs angļu valodā. Interesenti tā gaitai varēs sekot tiešsaistē.
Reģistrācija iespējama līdz 2025. gada 25. martam.
Pētniecības projektu "Mākslīgais intelekts dezinformācijas atmaskošanai" (Participative Assistive AI-powered Tools for Supporting Trustworthy Online Activity of Citizens and Debunking Disinformation jeb "AI4Debunk") realizē starpdisciplinārs konsorcijs LU vadībā. Tajā ietilpst 13 partneri no astoņām valstīm, lai īstenotu kopīgu misiju – veidot uzticamas tiešsaistes aktivitātes un mākslīgā intelekta rīkus, kas palīdzētu pasargāt cilvēkus no dezinformācijas. Projekta īstenošanu finansē Eiropas Savienības programma “Apvārsnis Eiropa”. Projekta tīmekļvietne: https://ai4debunk.eu/.